Na obsah stránky

Ludvík Salvátor > Akce - Archiv > Symposion Ludvíka Salvátora

Symposion Ludvíka Salvátora - 2007
Již tradiční symposion, letos u příležitosti 160. výročí narození arcivévody Ludvíka Salvátora, byl zahájen dopoledne Slavnostní mší v kostele Obrácení sv. Pavla v provedení Wowes Collegioum Praha, sboru Rytířského řádu Křížovníků v Praze. Odpolední část pokračovala vernisáží výstavy archiválií z rodinného archivu toskánských Habsburků, jejíž kurátorkou je PhDr. Eva Gregorovičová ze státního archivu v Praze.
Následovalo kolokvium přednášek. O posledních objevech z toskánského archivu hovořila PhDr. Eva Gregorovičová. Příběh brandýské madony, sochy Emanuela Maxe, kterou na konci 50. let záměrně zničili dva pracovníci odboru kultury okresu, presentoval absolvent Akademie výtvarných umění David Blahout, který představil i sádrovou rekonstrukci sochy. O osobnosti Ludvíka Salvátora v centru evropské pozornosti promluvila historička Dr. Phil. Brigitte Mader z Vídně.
Kolokvium zakončil pravnuk velkovévody Ferdinanda IV. arcivévoda Radbot von Habsburk - Lothringen na téma "Ludvík Salvátor ve vzpomínkách rodiny".
Po 17. hodině přijal účastníky symposia starosta města ing. Ondřej Přenosil při sklenici vína. Setkání vyvrcholilo v 19.30 koncertem pro Ludvíka Salvátora v provedení Pražského kytarového kvarteta.

Copyright © 2005 - 2011 Hykam@seznam.cz , všechna práva vyhrazena mapa webu