Na obsah stránky

Ludvík Salvátor > Symposion Ludvíka Salvátora 2012

Symposion Ludvíka Salvátora 2012

   Majitel brandýského panství, habsburský arcivévoda Ludvík Salvátor Toskánský a jeho dílo cestovatelské i vědecké bude i letos tématem pravidelné akce, při které se na brandýském zámku naše kulturní veřejnost formou přednášek a besed každoročně – už deset let - setkává s řadou badatelů z celé Evropy.

   Letošní Symposium v sobotu 13. října v kapli brandýského zámku přiblíží zajímavá „salvátorská“ témata také prostřednictvím filmových dokumentů, jejichž promítání pro tuto příležitost umožnila španělská televizní společnost Thalassa. Filmy o cestách Ludvíka Salvátora po Středozemním moři a o jeho hlavních sídlech na ústředním baleárském ostrově Mallorka budou doplněny besedou s jejich autorkou Helgou Schwendingerovou. Svými jistě neméně zajímavými přednáškami přispějí do programu Symposia i další zahraniční hosté, mezi nimi Dr. José María Sevilla Marcos, majitel a ředitel muzea Ludvíka Salvátora v klášteře Miramar na Malorce, se kterým zámek Brandýs nad Labem udržuje mnohaleté vztahy, rozšířené nedávno uzavřenou smlouvou o kulturní spolupráci.

   Součástí programu Symposia Ludvíka Salvátora budou i jednání o partnerské spolupráci České republiky ( Národní archiv ČR a zámek Brandýs nad Labem), Rakouska ( Státní archiv ve Vídni a Společnost Ludvíka Salvátora) Řecka (ostrov Zakynthos) a Mallorky ( obec Valldemossa a Muzeum Ludvíka Salvátora na Miramaru ) v projektu EU, zaměřeném na výzkum a zpracování archivu Ludvíka Salvátora ve Valldemosse.


Autor: Milan NovákCopyright © 2005 - 2011 Hykam@seznam.cz , všechna práva vyhrazena mapa webu